Gürsoylar A.Ş.

1965 yılında Hüseyin Gürsoy tarafından kurulan Gürsoylar A.Ş, insan, dünya ve zaman kavramlarının kıymetini unutmamış ve her zaman ön planda tutmuştur.

Kurulduğu günden bu yana tüm ekibiyle sektöründeki yenilikleri tecrübeleriyle harmanlayıp kullanarak, zamanı en iyi biçimde değerlendirip, rekabetçi, esnek ve girişimci bir yapı oluşturup, üretimini onlarca ülkeye ihraç eden global bir firma olmayı başarmıştır.

İnsanlığın yaşam alanı olan dünya ve onun kaynaklarını saygı ile koruyarak sahip olduğu değerleri her zaman ön planda tutup yarınlara hizmet etmektedir.

Yönetim Kurulu Başkanı

Ayhan Gürsoy


Gürsoylar A.Ş. Serüveni

Kuruluşundan bu yana Gürsoylar A.Ş. serüveni...

1965

Hüseyin GÜRSOY tarafından tekstil makineleri ve yedek parçaları üreten bir atölye olarak kuruldu.

1970

Ürün gamına marangoz makinalarını ekledi. Ulus çapında bir müşteri kitlesine hitap etmeye başladı.

1980

Şirket otomotiv sektörüne girdi.

1983

Otomotiv sektörü için kalite odaklı fren ve debriyaj gibi emniyet parçaları üretmeye başladı.

1990

Daha fazla ihracat odaklı bir firma haline geldi. Avrupalı su sayacı üreticileri için pirinç parça üretmeye başladı. Atölye Küçük Sanayi bölgesine taşınarak üretim sahasını genişletti.

1995

Ölçüm ve kontrol ekipmanları sektörü için kompleks pirinç parçalar üretilmeye başlandı.

1996

Akış kontrol sistemleri ile ilgili ARGE çalışmalarına başladı.

1998

Akış kontrol sistemleri alanında Almanya'da önde gelen tedarikçiler ile iş partnerlikleri kuruldu.

2000

Kendi markası ile üretim yapma çalışmalarına başlandı.

2004

GEVAX markası tescillendi ve kendi markası ile solenoid valf üretimi yapmaya başladı. Kendi markası altında bayilikler verilmeye başlandı.

2006

Akış kontrol sistemleri alanında ilk ihracat gerçekleştirildi. Üretim sahasının modernizasyonunu sağlamak ve üretim alanının yeterliliğini arttırmak amacıyla bugünde bulunduğu NOSAB bölgesine taşındı. İlk fuar katılımını İzmir fuarı ile gerçekleştirilmiş oldu.

2007

Sıcak dövme hatlarında otomasyonla üretim yapılmaya başlandı. İlk defa barkodlama sistemi ile takibe başlandı. Global olarak tanınmış ve yüksek basınçlı akış kontrolleri alanında kendini kanıtlamış markalara pirinç parça üretimi hizmetleri verilmeye başlandı.

2008

Türkiye’nin en prestijli fuarlarından olan WIN (World of Industry) fuarına katılındı.

2009

İlk defa bir yazılım ile üretim takibi ve raporlaması yapılmaya başlandı. Talaşlı imalat hatlarında güncel teknolojiyi yakalayacak iş merkezleri devreye alındı. Akış kontrol sistemleri için yüksek hassasiyetli ölçüm ekipmanları ile kalite kontrollerine başlandı. Yüksek basınçlı ürünlerin lansmanı yapıldı.

2010

Talaşlı imalat hatlarında verimliliği arttırmak ve tedarik sürelerini kısaltmak amaçlarıyla çok eksenli tezgah parkuru modernleştirildi. OEM pazarında ağırlığını arttırılma başladı.

2011

Dünyanın en büyük otomasyon fuarlarından olan MDA- Hannover fuarına katılındı.

2013

Türkiye’deki önde gelen kamu kuruluşlarıyla çalışılmaya başlandı.

2014

Afrika Kıtası’nın en önemli fuar organizasyonlarından Johannesburg’ta düzenlenen Electro Mining’e katılındı.

2015

Shanghai ‘da ki PTC Asia fuarına katılındı.

2016

ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) yazılımı devreye alınarak üretim takibi noktasındaki kabileyetler arttırıldı. İş hacmini arttırabilmek için Transfer tezgahları üretim parkuruna dahil edildi.

2017

Üretim kabiliyetlerini geliştirmek amacıyla ısıl işlem fırın hattını devreye aldı. Sıcak dövme hatları ihtiyaca bağlı olarak modernleştirildi ve genişletildi. Ortadoğu’nun en büyük makine-endüstri fuarlarından olan Tahran Endüstri Fuarı (T.I.I.E)’na katılındı.

2018

HORECA sektörüne üretmiş olduğu özel ürünler ile çözüm ortağı olundu.

2019

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarlarından sonra Güney Amerika ve Asya pazarlarına giriş yapılmaya başlandı. ISO 9001:2015 revizyonuna uyumluluk sürecini tamamladı.

2020

Yaptığı ihracat odaklı çalışmaların sonucu olarak 26 farklı ülkeye GÜRSOYLAR'ın imzasını taşıyan ürünler ulaştırıldı. Son dönemde Kalite labaratuvarı için yapılan yatırımlara, üç boyutlu ölçüm cihazı (CMM) yatırımı da ekleyerek hassas ölçüm konusunda üst seviyelere ulaşıldı. Kesici takımların takibi ve yönetimi için takımhane, Matrix takım yönetim sistemi ile güçlendirildi. GRSTECHNIC ticari şirketi kurularak GÜRSOYLAR ailesine dahil edildi.

2021

"Gürsoylar her zaman olduğu gibi içinde bulunduğu çağın teknolojilerinden faydalanarak inovasyon sağlamaya, ürün gamına yenilerini ekmeleye ve üretim kabiliyetlerini yükseltmeye devam etmektedir…"